LIVE THE NATURE

HAKKINDA / ABOUT

 

Çeşmeköy, Çeşme, İzmir’de kurulu sürdürülebilir bir yaşam projesidir. Ormanlarla kaplı eşsiz doğası ile Çeşme’de tek olan Çeşmeköy, restoranında kendi yetiştirdiği ürünleri kullanır, rustik dekorasyonu ile doğa ve deniz manzaralı konaklama imkanı sunar. Çeşmeköy aynı zamanda bir yoga merkezi, etkinlik alanı, çocuk oyun parkı ve sanat atölyesidir.   

EN

 

Çeşmeköy is a sustainable life project established in Çeşme, İzmir. Çeşmeköy is one of a kind in Çeşme with its unique nature; covered with forests, uses its own raised products, and provides nature and accommodation with its rustic decoration accompanied with sea landscape. Çeşmeköy also includes a yoga center, an event area, playground for children and an art center.

Çeşmeköy’ün bulunduğu arazi ilk olarak 1980’lerin sonunda Türk asıllı bir İngiliz vatandaşı tarafından binicilik okulu açma fikri ile satın alınmıştır. Arazinin içinde yer alan taş yapılar ve ahırlar o dönemden günümüze kalmıştır. Aynı dönemde 500’ü aşkın zeytin ve meyve ağacı, bostan ve sayısız çiçek ekimi ile çiftlik görünümüne kavuşmuştur.

The land in which Çeşmeköy is located in was firstly bought by a Turkish originated English man with the idea of using it as a riding school in late 1980’s. The stone structures and the barns are all from that era. Over 500 olive and fruit trees, orchards and numerous flower plantations from that period gave its current look to it.

Daha sonra Dos Amigos adı ile dünya mutfaklarından örnekler sunan bir restoran haline getirilen alan, 2011 yılında bir aile çiftliği olarak kullanılmaya başlanmıştır.

 

2015 yılının sonunda Çeşme Köy projesi hayata geçmiştir. Doğaya saygılı yöntemler ile yeniden hayat verilen alanda; sanat atölyeleri, yoga ve meditasyon alanı, çocuklar için tamamen el yapımı oyun parkı gibi farklı öğelere yer verilmiştir. Etkinlik alanı, güzel yemeği ve müziği ile yaşayan bir proje olan Çeşmeköy, 2016 yılı Temmuz ayında kapılarını misafirlerine açmıştır.

Thereafter the land started to be used as a restaurant called Dos Amigos which offers examples of world cuisine, started to be used as a family farm in 2011.

 

Çeşmeköy holiday village project came to life at the end of 2015. In a land brought to life again with methods that are respectful to nature; there are different facilities such as art workshops, yoga and meditation area, and totally handmade playground for children. Çeşmeköy, a living project with an event area, good food and music, opened its doors to guests in 2016.

Bulunduğumuz Platformlar;

Other platforms we are in;

600px-Facebook_logo_(square).png
app-icon2.png
tripadvisor-logo-icon.gif
Airbnb-rebrand-by-DesignStudio_dezeen_46
eh8UwDRl_400x400.png
2000px-Foursquare_logo.svg.png
  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Google+ - Beyaz Çember

© 2018 by Cesmekoy. Proudly created by Nilay Beser